Aluminium bottles, with UN approval, pack of 10
Bürkle GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
10
Codice prodotto:
6291408
Info sui prodotti "Aluminium bottles, with UN approval, pack of 10"
The aluminium bottle is particularly suited for storing, transport or sending substances and reference samples which have to be stored completely unaltered.
- With UN approval
- Pure aluminium (AL99.5 material)
- PP screw cap with internal aluminium seal included
| Height: | 215 mm |
|---|---|
| Manufacturer Article Number: | 0327-3000 VE=10 |
| Material: | Aluminium |
| Material closure: | PP |
| Nominal capacity: | 3000 ml |
| Type of closure: | Screw cap |
| UNSPSC: | 41-12-18-14 |
| With UN approval: | Yes |
| Ø: | 161 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
