Aluminium bottles, with UN approval, pack of 1
Bürkle GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9072172
Info sui prodotti "Aluminium bottles, with UN approval, pack of 1"
The aluminium bottle is particularly suited for storing, transport or sending substances and reference samples which have to be stored completely unaltered.
- With UN approval
- Pure aluminium (AL99.5 material)
- PP screw cap with internal aluminium seal included
| Height: | 192 mm |
|---|---|
| Manufacturer Article Number: | 0327-0600 |
| Material: | Aluminium |
| Material closure: | PP |
| Nominal capacity: | 600 ml |
| Type of closure: | Screw cap |
| UNSPSC: | 41-12-18-14 |
| With UN approval: | Yes |
| Ø: | 74 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
