Aluminium bottle economy
ISOLAB Laborgeräte GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6493825
Info sui prodotti "Aluminium bottle economy"
For storing, transport and delivery. Unbreakable. Can be completely emptied without residues. Odour-natural, impervious to light, rustproof. The caps are equipped with a self lock and an internal security ring and ensure leak-proof closure with an insert plug. Bottles with 6 l, 12 l and 31 l with handle.
| Height: | 195 mm |
|---|---|
| Manufacturer Article Number: | 061.14.600 |
| Material: | Aluminium |
| Nominal capacity: | 600 ml |
| Thread: | GL45 |
| Type of closure: | Screw cap |
| UNSPSC: | 41121804 |
| With UN approval: | Yes |
| Ø: | 75 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.