Air-to-water recirculating cooler AWC 100
Julabo GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6236024
Info sui prodotti "Air-to-water recirculating cooler AWC 100"
The air-to-water recirculating cooler operates without a conventional refrigeration circuit and is a compact solution for dissipating small heat loads from external systems. A switch on the rear of the device can be used to adjust the fan speed for booster cooling (Stage 0: normal cooling capacity, virtually silent. Stage 1: higher cooling capacity, higher fan speed).
- Easy installation and operation
- Very quiet
- Low maintenance
| Cooling capacity at 20 °C: | 0,4 kW |
|---|---|
| Ext. depth: | 340 mm |
| Ext. height: | 300 mm |
| Ext. width: | 200 mm |
| External dimensions (WxDxH): | 200 x 340 x 300 mm |
| IP code: | IP 21 |
| Manufacturer Article Number: | 9630100 |
| Max. delivery pressure: | 0.49 bar |
| Max. flow rate: | 3.5 l/min |
| Max. temperature: | 40 °C |
| Max. volume bath: | 0.9 l |
| Min. temperature: | 20 °C |
| Power supply frequency: | 50/60 Hz |
| Temperature: | 20 ... 40 °C |
| Type: | AWC 100 |
| Type of auxiliary energy: | Mains connection |
| Type of display: | Without display |
| Volume bath: | 0.9 l |
| Weight: | 9.7 kg |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.