Microscope camera ODC 861
Kern & Sohn GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6315592
Info sui prodotti "Microscope camera ODC 861"
The camera with Peltier cooling technology has been specially designed for fluorescent applications. It is able to significantly compensate for image noise associated with weak lighting. Realtime images can be transferred straight to a PC or laptop.
Scope of supply: Microscope camera, VIS Pro KERN OXM 902 software, storage box
- High Resolution
- Light-sensitive Sony CMOS colour sensor
- Interfaces: 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0
Scope of supply: Microscope camera, VIS Pro KERN OXM 902 software, storage box
| Interfaces: | USB 3.0 |
|---|---|
| Manufacturer Article Number: | ODC 861 |
| Max. voltage: | 240 V |
| Min. voltage: | 100 V |
| Plug type: | EU |
| Power supply: | 100 ... 240 V, 50/60 Hz |
| Power supply frequency: | 50/60 Hz |
| Resolution camera: | 20 MP |
| Sensor: | Sony CMOS 1" |
| Type: | ODC 861 |
| Type of auxiliary energy: | Mains connection |
| Warranty: | 3 years |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.