Micro Tubes with Cap, PP
Laborbedarf
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
500
Codice prodotto:
6300364
Info sui prodotti "Micro Tubes with Cap, PP"
Quick to open and leak-tight when closed, they are used in a myriad of applications. They are essential components of scientific investigations and diagnostic tests or in the storage nd filling of reagents. They are as resistant to heat and subzero temperatures as they are to chemicals and mechanical stress.
| Colour: | Transparent |
|---|---|
| Colour closure: | Transparent |
| Dimensions (ØxH): | 10.8 x 39 mm |
| Height: | 39 mm |
| Manufacturer Article Number: | 72.690.001 |
| Material: | PP |
| Max. rcf: | 20000 x·g |
| No. of packages: | 1 |
| Nominal capacity: | 1.5 ml |
| Package: | 1 x Bag of 500 pcs |
| Package capacity: | 500 pcs |
| Type of closure: | Attached lid |
| UNSPSC: | 41-12-18-06 |
| With graduation: | Yes |
| With labelling field: | Yes |
| With stand ring: | No |
| Ø: | 10.8 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.